Життя і творчість Осипа-Юрія Федьковича – яскрава сторінка української культури ІІ пол. ХІХ ст. Винятково своєрідна канва його естетичних ідей, різноманітні впливи, яких зазнав письменник, і водночас глибока індивідуальна самобутність митця зумовили появу строкатого, новаторського за своїм характером художнього явища, що впродовж десятиліть привертало увагу сучасників, а також по-своєму засвідчило закономірно-природнє зростання національно-культурної ідеї в усіх етнічних куточках України. Юрію Федьковичу належить важлива роль у розширенні художніх обріїв української поезії і прози; з творчим набутком Буковинського Соловія пов’язані урізноманітнення стильових гілок і збагачення образних засобів літературного викладу, подальша розбудова жанрової системи поезії, широкий психологізм у поєднанні із душевним ліризмом.

Понад століття не втрачає естетичного значення майстерність поета і прозаїка, окремі тексти якого (особливо поетичні) розкриваються новими гранями, а весь художній планетарій, створений письменником, привертає читача палкою любов’ю автора до свого героя, незламною вірою в життєві принципи людини.

Напередодні Дня української писемності та мови студенти БДМУ відвідали Чернівецький літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича (організатор – доцент кафедри суспільних наук та українознавства Алла Ткач). У прижиттєвій квартирі письменника (будинок № 10 на Соборній площі) студенти І курсу фармацевтичного факультету (4 група) та медичного факультету № 2 (23 група) мали можливість побачити  перші видання Юрія Федьковича, документи, світлини, наукові та художні твори про нього, музичні інструменти й інші особисті речі письменника, предмети побуту його часу (фонди музею нараховують 2438 експонатів). У музеї збережено меморіальну кімнату, де у 1885 – 1888 рр. мешкав письменник, а також робочу кімнату редакції газети „Буковина”, редактором якої був Юрій Федькович. Окрасою музею є діорама „Садиба Юрія Федьковича” (робота художників Р. Батога і Р. Лєкалова),  що відтворює родинний маєток у Сторонці-Путилові. Заслуговує на особливу увагу новостворена кімната „Письменники Буковини – продовжувачі традицій Юрія Федьковича”.

Через творчість Юрія Федьковича до нас прийшла Буковина з її поетикою, з її гордим волелюбним і працьовитим народом, з її прагненням до об’єднання  в  єдину соборну Україну.

Завідувачка музею Леся Колодій провела екскурсію цікаво, інформативно, змістовно й пізнавально. Переконані, що така культурно-освітня і науково-дослідна діяльність студентської молоді розширює їхній світогляд, збагачує знання про культуру рідного краю, формує гідного патріота своєї держави.

Підготувала матеріал Алла Ткач –

доцент кафедри суспільних наук та українознавства.