Материнство – це найточніший синонім самовідданості, добра і людяності, бо мати завжди готова віддати своїм дітям усе, що в неї є, навіть своє життя. Світ в усі часи вклоняється таким матерям, благословляючи їх та називаючи мати, матуся, матінко, берегиня. Тож вклонімося й ми до землі нашим рідним матерям і подякуємо їм за то, що вони навчили нас любити правду, добро, справедливість та чесність.

Напередодні Дня Матері асистентом Ганною Кшановською разом зі студентами другого та четвертого курсів спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» медичного факультету №4 проведено захід на тему  «Мати – берегиня роду». Студенти зібрали для своїх матусь красиві вітання у віршах та прозі, а також підготували презентацію з оригінальними вітальними картинками, фото своїх матерів, які допоможуть поздоровити маму. В день свята, кожний зі студентів  привітає і покаже презентацію своїй матусі.

Наші матусі – це Берегині роду українського, його прекрасних символів і давніх звичаїв. Вони уберегли від забуття нашу пісню, культуру і волелюбний дух, навчили любити та величати нашу рідну Україну.

 

 

Круглий стіл з нагоди Дня Матері

День матері — це міжнародне свято, засноване для відзначення єдності матерів у боротьбі за мир. Ідея вперше з’явилася у США і була оприлюднена Джулією Ворд Гоув у 1872 році.

В Україні День матері офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. У 2022 році ця дата припадає на 8 травня. Саме у цей день святкує День матері більшість країн світу.

З нагоди свята, доцентом кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Світланою Семененко було проведено Круглий стіл із студентами-іноземцями 1 курсу 91-96 груп, медичного факультету №4.

Учасники заходу обговорили роль матері у суспільстві, тому що жінка споконвіку асоціюється з берегинею сімейного вогнища, відіграє величезну роль у вихованні дітей та їхньому майбутньому. Саме мама прищеплює дитині любов до рідної землі. Тож це прекрасний день для того, аби привітати найріднішу людину, сказати теплі слова та зробити їй приємний подарунок.

Матеріал підготувала доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Світлана Семененко

 

 

  День Матері 2022 року в Україні святкують восьмого травня.

Щороку ця дата змінюється, адже заведено святкувати День матері у другу неділю травня.  З цієї нагоди 05 травня 2022 року був проведений у режимі онлайн культурно-освітній захід  за участі студентів 2, 3 груп 2 курсу медичного факультету №4 спеціальності «Медична психологія».

Тематичну презентацію підготували староста 3 групи – Валерія Строєва, студентки цієї ж групи – Інна Юрчук, Хом’як Евеліна, Кожухар Наталя, Мельник Ольга, Крива Даша. Дівчата розповіли про історію виникнення і традиції святкування Дня Матері у Сполучених Штатах Америки, Австралії, Великій Британії, Швейцарії, Японії, Україні та в інших країнах. У презентації згадувалось ім’я активістки з США Джулії Уорд Хоув, яка запропонувала у 1872 році відзначати День матері як день єдності у боротьбі за мир на планеті. А штат Вірджинія   першим визнав День Матері офіційним святом.

Цікаво було почути звучання слова «мама»  англійською, іспанською, італійською, китайською та польською мовами. Викликала інтерес присутніх розповідь Хом’як Евеліни про пісню «Las mananitas», яку співають у католицьких храмах на День Матері у Бразилії. Вибір дати свята пов’язують із тим, що травень, коли Природа-мати вдягає свою доньку-Землю в пишне оздоблення зелені і квітів, вважається місяцем Пресвятої Богородиці.

Студент 2 групи Валентин Моцов в обговоренні теми заходу додав,  що у цей день діти вітають своїх мам, дякуючи за турботу, любов, терпіння і даруючи їм квіти і приємні подарунки.

Матеріал підготовлено організатором заходу, доцентом кафедри фізіології

ім.Я.Д.Кіршенблата Гордієнком В.В.

 

Happy Mother Day!

         День матері відзначають традиційно у другу неділю травня, цього року його святкують 8 травня.

Цей день покликаний вшанувати одну із найважливіших професій у цілому світі – бути мамою. Мати – це стіна, опора та підтримка, її обійми найтепліші, а усмішка найрідніша.

Куратором 92 групи (2-го курсу) Обрадович Анастасією Сергіївною 6 травня було проведено виховний онлайн-захід, присвячений Дню матері.

Вважається, що це свято – одне з найдавніших в історії людства, і покликане нагадати синам та донькам про важливість прояву уваги та любові до найрідніших. А найціннішим подарунком будуть міцні обійми щодня!

 

 

Студенти-іноземці БДМУ долучилися до відзначення Міжнародного дня матері

         Іноземні студенти-медики долучилися до святкування Міжнародного дня матері, який щорічно відзначається в другу неділю травня. Основним лейтмотивом мінізаходу стало українське народне прислівʼя: «Без любові до матері немає і любові до людей».

         Під час заходу, що відбувся в онлайн-форматі, іноземні громадяни ознайомились з історією свята, прослухали українські пісні та вірші, у тому числі у виконанні іноземців, про найдорожчу людину у світі – маму. У рамках зустрічі студенти мали змогу згадати та вивчити нові слова, що повʼязані з мамою, родиною, рідною домівкою.

         Організувала та провела онлайн-зустріч викладач дисципліни «Українська мова як іноземна» Марина Купчанко.

        Резюмувавши захід, і викладач, і студенти відзначили, що для кожної дитини її мама – найкраща, найдорожча та найближча, а перше слово, яке діти вимовляються в усіх без винятку країнах світу, є слово «мама».

 

 

У другу неділю травня українці разом з усім світом святкують День  матері.

Велике і прекрасне слово – Мати.

Від нього все на світі. Навіть світ.

О, як їй легко на руках тримати

Дитину, як найвищий заповіт.

 

Серед найбільших знакових символів українців є Мати і Родина. А ще, звичайно, рідна земля і свій садочок вишневий коло хати.

Мама …Рідна і прекрасна, оспівана поетами, увічнена художниками. В усіх народів, в усі віки, жінка – матір була уособленням святості, ніжності та любові. Її  мудрість  поважали  в сім’ї, прислухалися до порад, в яких  знаходили   спокій  і надію… У житті кожного з нас мама займає особливе місце. Перше, що ми бачимо з’явившись на світ – це мамині ласкаві  очі, чуємо – мамин лагідний голос. Слово, яке вперше вимовляємо – мама…

В цей день ми з щирого серця вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

До Дня матері ст. викладачем Лідією Потаповою та викладачем Валерією Андрієць разом зі студентами коледжу БДМУ І курсу (на основі БЗСО та ПЗСО) спеціальність «Медсестринство»  та ІІ курсу 3 гр. «Фармація» проведено захід на тему «За все, що маю, дякую тобі…».  Під час заходу студенти декламували поезії про маму українською та румунською мовами.

 

Захід до Дня матері

«Матуся, ненька, мама», саме цими словами ми звертаємося до найдорожчої людини, яку ніхто і ніколи не в змозі замінити.  День матері – це день, коли ми можемо подякувати матерям за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов!

З нагоди Міжнародного дня матері, яке в Україні відзначають у другу неділю травня студентами 1-го курсу 2 групи (фаховий молодший бакалавр) спеціальності «фармація, промислова фармація» разом з куратором Лукань Юліаною Русланівною  проведено культурно-просвітницький захід  «День матері в Україні та світі».

 

Студентам було надано інформацію про історію походження свята, способи його святкування не лише в Україні, але й інших країнах світу. Святкування цієї дати прийшло до нас з США. Саме тут, вперше, 8 травня 1914 року, офіційно, на рівні країни відзначили цю подію. Більше того студентами було підготовлено усні доповіді, в яких йшлося про  цікаві факти, що стосуються цього свята та  його святкування у своїх сім’ях.

Інформацію підготувала викладач фахового коледжу БДМУ Юліана ЛУКАНЬ

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.