Впродовж місяця на кафедрі медичної біології та генетики на практичних заняттях з медичної біології та молекулярної біології, біології з основами генетики, студенти І і ІІ курсів медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів визначали групи крові за системами АВ0 і Rh із застосування стандартних сироваток та цоліклонів. Розширено тему практичного заняття було представлено на першому засіданні студентського наукового гуртка з біології.

За сприяння генерального директора комунального некомерційного підприємства Чернівецького обласного центру служби крові Чернівецької обласної ради Анжеліки Каланчі, студенти І курсу медичного факультету №1 (5 група, 11 група, 8 група, 9 група) разом із викладачами кафедри Володимиром Волошином, Мар’яною Кривчанською, Катериною Власовою, Катериною Тимчук, Владиславом Йосипенком, Олексієм Сметанюком відвідали центр служби крові, де і ознайомились із його роботою.

Під час екскурсії студенти пройшли шляхом який проходять донори, побачили сучасне обладнання де і як проводять забір крові у донорів та яка підготовка крові до зберігання і транспортування. Студенти почули багато цікавої інформації і мали нагоду визначити власну групу крові та свій резус-фактор.

У спілкуванні зі співробітниками центру, у кожної не байдужої до чужих проблем людини, приходить розуміння наскільки важливою та благородною є робота Центру служби крові, особливо у сьогоднішніх умовах коли в нашій країні вже дев’ятий місяць триває війна і потреба у донорській крові як ніколи актуальна.

Зі слів Анжеліки Володимирівни, сьогодні, Центр служби крові забезпечує пацієнтів якісними компонентами крові; за допомогою власної IT-системи рекрутує донорів крові для закриття потреб лікарень та порятунку військових; популяризує регулярне, безоплатне та добровільне донорство, що є основою безпечної крові, у вигляді проєктів – «ДонорUA Art Project», «ДонорUA Awards» та інших; забезпечує транспортування компонентів крові в гарячі точки з початку війни; підтримує національну систему крові щодо вчасного забезпечення необхідними матеріалами та обладнанням тощо.

В Україні лише третина пацієнтів отримує вчасно донорську кров. Згідно з розрахунками ВООЗ, мінімальна кількість донорів, необхідна будь-якій країні, складає 1% від населення (за мирного життя). Варто врахувати, що розвинена система охорони здоровʼя потребує донорів значно більше.

 

Здай кров – врятуй життя!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.