У період з 1 вересня 2021 р. по 31 січня 2022 р. студентка 5 курсу, 1 групи медичного факультету № 1 Буковинського державного медичного університету Малиш Ольга взяла участь у стипендіальній програмі Литовського уряду.

«Впродовж навчання у Литовському Університеті наук про здоровʼя у мене була прекрасна можливість поглиблено вивчати клінічні предмети, відвідувати відділення лікарень міста Каунас, перейняти безцінний досвід педагогів закладу у формі лекцій, семінарів та консультацій.

Учасники програми мали змогу обрати дисципліни для вивчення самостійно, зокрема я обрала предмети 4, 5, 6 курсів, а саме «Кардіологію», «Ендокринологію», «Клінічну фармакологію», «Захворювання нирок» та «Судову медицину». Варто зазначити, що навчальний план дисциплін сформований дещо інакше, ніж ми звикли, до прикладу предмет «Захворювання нирок» включає в себе 3 модулі, такі як «Токсикологія», «Урологія» та «Нефрологія», тобто предмети поєднують в собі терапевтичні та хірургічні аспекти.

Найбільше вразив такий предмет, як «Кардіологія», адже ми мали можливість поглиблено вивчати ЕКГ, різноманітні кардіологічні нозології та кардіохірургію. Лекції читали відомі не тільки в Литві, а й за її межами професори, оскільки Каунас славиться потужною кардіохірургічною школою. Не можу залишити без уваги університетську бібліотеку, яка являє собою швидше своєрідний студентський клуб з комфортним простором для навчанням, кафетерієм, безліччю муляжів, таблиць та літератури з будь-якої дисципліни, включає найновіші видання, та працює цілодобово. Дуже сподобався підхід викладачів до подання інформації, бажання якомога більше пояснити та донести до здобувачів освіти необхідну інформацію у форматі клінічних випадків та на основі реальних клінічних ситуацій. Безумовно, це чудова нагода здобути нові знайомства та удосконалити свої знання англійської мови. Це чудовий вклад у саморозвиток та ще один крок до здобуття омріяної професії!

Також безперечною перевагою була можливість подорожувати іншими країнами Європи та дізнатися про культуру не тільки Прибалтики, а й інших європейських країн.

Хочу висловити щиру вдячність відділу міжнародних зв’язків та адміністрації Буковинського державного медичного університету за надану можливість щоденно удосконалюватися та всебічно розвиватися!»